Víkendová základna Letní herecké školy - Střezimíř

Víkendová základna LHŠ

Víkendová základna LHŠ se nachází v malé vesničce Střezimíř ve středních Čechách. Dům je jednopatrový s útulným podkrovím, pokoje jsou 2 až 6 lůžkové a každý má vlastní postel. Okolo domu je krásně upravená dendrologická zahrada, na které se nachází pergola s krbem a udírnou, venkovní ohniště s posezením, houpačky, ruské kuželky a malá horolezecká stěna. Dům je upraven k využití pro víkendová soustředění dětí z Letní herecké školy. V přízemí je pódium s ozvučením a divadelním osvětlením, které je propojené s jídelnou, kuchyň, koupelny a 2x WC. V suterénu je prostorná zkušebna. Nádraží je 10 minut pěšky. Chata má připojení WIFI.

Poděkování našim členům

Děkujeme členům sdružení za ochotu a pomoc při zvelebování a údržbě nejen domu, ale především zahrady, za zasazení okrasných dřevin a stavbu moderní konstrukce s houpačkami. Děti tak mohou využívat celou zahradu aktivně i relaxačně a příjemně si vychutnat čas strávený se svými kamarády.

Něco z historie

Obec Střezimíř má rozlohu 820 hektarů. První dochovaná písemná zpráva o obci je z roku 1219, tedy z doby vlády Přemysla Otakara I., kdy obec držel Předslav ze Střezimíře. Podle pověsti Střezimíř dostala jméno od zakladatele Střezimíra v 11. století. Její jméno naznačuje, proč byla založena: Střezimíř - střežit mír.

Kulturní památky

Z kulturních památek je nejvýznamnější farní kostel sv. Havla. Je to stavba gotického slohu. Další památkou obce je zámek. Je to jednopatrová budova obdélníkového půdorysu s pseudorokokovou fasádou a lucernovitou věžičkou s cibulkou. Jižní zeď zdobí pěkné sluneční hodiny. Okolo zámku se rozkládá park.

Zajímavosti v okolí

Okolí Střezimíře je ideální pro provozování turistiky všech podob. Nachází se zde několik turistických tras. Každoročně je Střezimíř jedním ze startovních míst legendárního pochodu Praha – Prčice. V zimě můžete navštívit 10 km vzdálený lyžařský areál Monínec, nebo využít běžkařské trasy v délce zhruba 54 kilometrů.

Víkendová základna LHŠ Víkendová základna LHŠ Udržovaná zahrada poskytuje spoustu prostoru k dětským radovánkám.
Víkendová základna LHŠ Víkendová základna LHŠ Chata je od roku 2018 zabezpečena a pokryta signálem WIFI díky T-mobile.
Víkendová základna LHŠ Víkendová základna LHŠ Základna je určena jen pro LHŠ a není možné ji dále půjčovat či pronajímat!